31 styczeń 2023

Ostrzeżenie drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem

zdjęcie: Ostrzeżenie drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem / pixabay/1238449
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h. Alerty obowiązują do środy rano.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla części woj. zachodniopomorskiego. Alert drugiego stopnia dotyczy siedmiu nadmorskich powiatów: gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, Koszalina i Świnoujścia.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu" - poinformował we wtorek IMGW.

Alert drugiego stopnia obowiązuje od godz. 17. we wtorek, do godz. 9. w środę.

Silny wiatr prognozowany jest też w centrum województwa. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla dziewięciu powiatów m.in. drawskiego, łobeskiego i szczecineckiego. Tam prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h.

Ostrzeżenie dla środkowej części woj. zachodniopomorskiego obowiązuje do środy, do godz. 7. Według IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru wynosi 80 proc. (PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ akub/