Turniej wiedzy ratowniczej wspierany przez drawskich funkcjonariuszy

fot. KPP w Drawsku Pomorskim
W dniu wczorajszym w Liceum Ogólnokształcącym w Drawsku Pomorskim odbył się turniej wiedzy ratowniczej o puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego organizowany przez Grupę Medyczną Drawsko przy współudziale partnerów i instytucji, wśród których w roli sędziów nie zabrakło również drawskich funkcjonariuszy.

W turnieju udział wzięło 9 drużyn ze szkół z terenu powiatu drawskiego. W trakcie turnieju uczestnicy zmagali się z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami. Uczniowie mieli do wykonania scenki praktyczne, w których musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przygotowane scenki były zarówno statyczne jak i dynamiczne.
Zespoły biorące udział w zawodach były oceniane przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim i przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Celem turnieju jest podniesienie poziomu wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak również przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Policjanci bardzo chętnie wspierają tak szlachetne inicjatywy.

mł. asp. Monika Barcicka